Darkest Heaven
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Darkest Heaven

Darkest Heaven Szerepjátszó Közösség
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 DnD kérdés

Go down 
+3
Excel
Imurai
nagyko
7 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4  Next
SzerzőÜzenet
nagyko
Admin
nagyko


Hozzászólások száma : 50
Join date : 2009. Jun. 28.
Age : 46
Tartózkodási hely : Rákóczifalva

DnD kérdés Empty
TémanyitásTárgy: DnD kérdés   DnD kérdés I_icon_minitimePént. 06 Nov. 2009, 13:47

Elöljáróban én vagyok a f@sz!
Először is, tényleg az vagyok és lusta is voltam.
Másodszorra az előző folytatás után a mi térfelünk volt a passzív, de egyrészt a két srác védelmében, ők játszanak élőben is, illetve nem egy nagy fórumos játékosok

Imu nem hagyott békén, ezért neki kell köszönni a dolgokat! Múlt héten már abuzált, hogy írjak valami alternatívát, és ezt most csütörtökre ígértem neki, nem tudom mondta-e. Lement most pár nagyobb munkám, nem is látok karácsonyig csak édes pihenőidőszakot.

A DnD modul kapcsán, három alternatíváról beszéltünk Imu-val, de időközben rájöttem, hogy 4 van:

1. Mivel már többször is volt velem gond, nem vagytok kíváncsiak rám, ezért ne is koptassam a szám, megbízhatatlan vagyok (ez igaz), és nem vagyok elég erélyes a JK-kal online (ez is igaz). Hagyjuk az egészet, ne meséljek itt.

2. Van egy olyan lehetőség, hogy folytatjuk a modult onnan ahol áll, ez esetben én viszem egy darabig a törpét és a harcost, bemesélem az új játékost, majd kimesélem a két npc-t és megy minden a maga útján.

3. New world, new karakaterek, mivel az elmúlt időszakban számos kiadvány kijött, sokkal árnyaltabb lehetőségekkel. Az élő csapatom is új karaktereket indított, pedig azok lvl 5-ön voltak, de tényleg sok minden jött ki. (pl.: 28 új faj, 15 új kaszt, megszámlálhatatlan új feat, háttér, és power)
Ehhez egy kis segítségképpen:

a karakter készítő alap linkje
http://rapidshare.com/files/261111821/Character_Builder.rar

ez pedig egyfajta törés és az októberi (legutolsó update)
http://rapidshare.com/files/291642042/CharacterBuilder_Update_Oct_2009.exe

Ebben minden benne van amit a JK-nak tudnia kell (kasztok, fajok, powerek, feat-ek, stb leírása), illetve faszagányos karaktert lehet benne készíteni.

4. Alternatív, és időigényesebb, de egyben a jövőre nézve igényes megoldás.
mapTool nevezetű kis eszköz használata. Ez egy kis eszköz, ebben voltak eddig is a térképek, de mostanra olyan fokra fejlesztették, hogy kijöttek különböző framework-ök, hozzá, melynek segítségével élő (skype, vagy msn) online mesélés lehet az eredménye.

Ebben le lehet programozgatni a karaktereket. (Ezt én megcsinálom), illetve powereket, szörnyekt, egyfajta virtuális karakterlapként szolgál, de azzal kiegészítve, hogy a kis ikonnal mozoghattok majd a battle/dungeon/ mapokon, illetve dob helyettetek mindent.

Ez akár hibrid megoldás is lehet, pl. fórum mese, online harc, de online fórum mese során is beleteszem a karikat, és esetleg egy jövőbeli lehetőség lesz.

Ha valakit érdekel a dolog:

Ez a program: http://www.rptools.net/download/zip/maptool-1.3.b56.zip
sima java alakalmazás

Ez pedig a framework-ből egy minta: http://rapidshare.com/files/281429133/Example_Campaign_v4-2.zip
ezt kell betölteni a programba, és meg lehet nézni miről van szó.

Legközelebb hétfőn leszek, mert van egy kis dolgom addig gondolkozzatok, hogy miként és hogyan. Fontos, hogy ha az első megoldás nyer, azt se titkoljátok, mert teljesen jogos lenne.

nagyko

ui: Imu-nak mondtam már azt is, hogy akár élőben is mesélek, ha össze tudunk hozni időpontot.
Vissza az elejére Go down
Imurai
Admin
Imurai


Hozzászólások száma : 90
Join date : 2009. May. 21.
Age : 38
Tartózkodási hely : Jászárokszállás

DnD kérdés Empty
TémanyitásTárgy: Re: DnD kérdés   DnD kérdés I_icon_minitimePént. 06 Nov. 2009, 21:06

Mármint skype-on, right? Mert élőben kb sose találkozunk (pl veled se, a többieket meg még képről se mindet ismerem [enyhe célozgaatás bizonyos hölgynek], nemhogy irl)

Én mondjuk ennek a skype-fórum-maptool dolognak tök örülnék. Az első lehetőségről meg szó sem lehet, még a végén nekem kéne mesélnem Very Happy És ugye te se mész a szomszédba lustaságért, de én egyenesen a lusták világbankja vagyok! Very Happy
Vissza az elejére Go down
https://dheaven.hungarianforum.com
Excel

Excel


Hozzászólások száma : 321
Join date : 2009. Jun. 28.
Age : 43
Tartózkodási hely : Granada

DnD kérdés Empty
TémanyitásTárgy: Re: DnD kérdés   DnD kérdés I_icon_minitimePént. 06 Nov. 2009, 22:35

Nagyko én már feladtam a reményt hogy valaha is visszanézel Very Happy Nem te vagy az első aki abbahagyta volna, mindenképp dicséretes hogy egy ilyen agresszív és követelődző csapathoz vissza mersz nézni! Very Happy

Nekem mindegy csak mese legyen. Én preferálom inkább a forumos játékot, valahogy olyan változatban ahogy a cyberpunkkal tetted volna. A kockákat sem muszáj leírnod inkább a jelenetek legyenek jobban leírva.

Én nem szívesen kezdeném újra és nem szívesen alkotnék másik karaktert sem de ebben megalkuvó vagyok, szóval lehet új, de mivel a karimmal elég sokat dolgoztam szeretném megtartani az előtörténetét a jellemét. Max kaszton és fajon változtatnék ha találnék olyat ami jobban ráillene de ez sem biztos Smile

Kérdésem már csak annyi lenne, hogy ez a modul menne tovább vagy akkor valami teljesen másik modullal újrakezdenénk? Függetlenül hogy új kari vagy sem vagy csak kari módosítások.
Vissza az elejére Go down
Danee
Admin
Danee


Hozzászólások száma : 246
Join date : 2009. Jun. 28.
Age : 41

DnD kérdés Empty
TémanyitásTárgy: Re: DnD kérdés   DnD kérdés I_icon_minitimePént. 06 Nov. 2009, 23:28

Excel üzenete:

szóval ugye jössz dnd-zni ?
vagyis érdekel?
Danee (Char) üzenete:
ja
csak telozok épp
Excel üzenete:
oki
Danee (Char) üzenete:
re
Excel üzenete:
rere
Danee (Char) üzenete:
szal a 2 tank kiszállt
?Imu rangerrel van, ugye
?
merr akkor lehet h paladin leszek
upgradelhetünk is felőlem úgy h marad a sztori én meg be leszek mesélve
Vissza az elejére Go down
https://www.youtube.com/watch?v=BE42BN7Maxk&feature=player_embedd
Danee
Admin
Danee


Hozzászólások száma : 246
Join date : 2009. Jun. 28.
Age : 41

DnD kérdés Empty
TémanyitásTárgy: Re: DnD kérdés   DnD kérdés I_icon_minitimePént. 06 Nov. 2009, 23:32

1.es verziót felejsd el, mesélned kell, ez van!
4.es verziót felejsd el, egyszerre sosem leszünk online.
2. vagy 3. verzó, nekem mind1 mivel még nem játszottam

nagyko írta:
Elöljáróban én vagyok a f@sz!
Először is, tényleg az vagyok és lusta is voltam.
Másodszorra az előző folytatás után a mi térfelünk volt a passzív, de egyrészt a két srác védelmében, ők játszanak élőben is, illetve nem egy nagy fórumos játékosok

Imu nem hagyott békén, ezért neki kell köszönni a dolgokat! Múlt héten már abuzált, hogy írjak valami alternatívát, és ezt most csütörtökre ígértem neki, nem tudom mondta-e. Lement most pár nagyobb munkám, nem is látok karácsonyig csak édes pihenőidőszakot.

A DnD modul kapcsán, három alternatíváról beszéltünk Imu-val, de időközben rájöttem, hogy 4 van:

1. Mivel már többször is volt velem gond, nem vagytok kíváncsiak rám, ezért ne is koptassam a szám, megbízhatatlan vagyok (ez igaz), és nem vagyok elég erélyes a JK-kal online (ez is igaz). Hagyjuk az egészet, ne meséljek itt.

2. Van egy olyan lehetőség, hogy folytatjuk a modult onnan ahol áll, ez esetben én viszem egy darabig a törpét és a harcost, bemesélem az új játékost, majd kimesélem a két npc-t és megy minden a maga útján.

3. New world, new karakaterek, mivel az elmúlt időszakban számos kiadvány kijött, sokkal árnyaltabb lehetőségekkel. Az élő csapatom is új karaktereket indított, pedig azok lvl 5-ön voltak, de tényleg sok minden jött ki. (pl.: 28 új faj, 15 új kaszt, megszámlálhatatlan új feat, háttér, és power)
Ehhez egy kis segítségképpen:

a karakter készítő alap linkje
http://rapidshare.com/files/261111821/Character_Builder.rar

ez pedig egyfajta törés és az októberi (legutolsó update)
http://rapidshare.com/files/291642042/CharacterBuilder_Update_Oct_2009.exe

Ebben minden benne van amit a JK-nak tudnia kell (kasztok, fajok, powerek, feat-ek, stb leírása), illetve faszagányos karaktert lehet benne készíteni.

4. Alternatív, és időigényesebb, de egyben a jövőre nézve igényes megoldás.
mapTool nevezetű kis eszköz használata. Ez egy kis eszköz, ebben voltak eddig is a térképek, de mostanra olyan fokra fejlesztették, hogy kijöttek különböző framework-ök, hozzá, melynek segítségével élő (skype, vagy msn) online mesélés lehet az eredménye.

Ebben le lehet programozgatni a karaktereket. (Ezt én megcsinálom), illetve powereket, szörnyekt, egyfajta virtuális karakterlapként szolgál, de azzal kiegészítve, hogy a kis ikonnal mozoghattok majd a battle/dungeon/ mapokon, illetve dob helyettetek mindent.

Ez akár hibrid megoldás is lehet, pl. fórum mese, online harc, de online fórum mese során is beleteszem a karikat, és esetleg egy jövőbeli lehetőség lesz.

Ha valakit érdekel a dolog:

Ez a program: http://www.rptools.net/download/zip/maptool-1.3.b56.zip
sima java alakalmazás

Ez pedig a framework-ből egy minta: http://rapidshare.com/files/281429133/Example_Campaign_v4-2.zip
ezt kell betölteni a programba, és meg lehet nézni miről van szó.

Legközelebb hétfőn leszek, mert van egy kis dolgom addig gondolkozzatok, hogy miként és hogyan. Fontos, hogy ha az első megoldás nyer, azt se titkoljátok, mert teljesen jogos lenne.

nagyko

ui: Imu-nak mondtam már azt is, hogy akár élőben is mesélek, ha össze tudunk hozni időpontot.
Vissza az elejére Go down
https://www.youtube.com/watch?v=BE42BN7Maxk&feature=player_embedd
Imurai
Admin
Imurai


Hozzászólások száma : 90
Join date : 2009. May. 21.
Age : 38
Tartózkodási hely : Jászárokszállás

DnD kérdés Empty
TémanyitásTárgy: Re: DnD kérdés   DnD kérdés I_icon_minitimePént. 06 Nov. 2009, 23:38

Player's handbook
Boncsad-tőccsed!
Vissza az elejére Go down
https://dheaven.hungarianforum.com
Excel

Excel


Hozzászólások száma : 321
Join date : 2009. Jun. 28.
Age : 43
Tartózkodási hely : Granada

DnD kérdés Empty
TémanyitásTárgy: Re: DnD kérdés   DnD kérdés I_icon_minitimePént. 06 Nov. 2009, 23:57

Támogatom Dani kezdeményezését!

Sőt van ajánlásom a kockadobások helyet is.
Én azt tettem hogy az összes kockával dobtam egy hosszú sorozatot. D4, D6... D20- stb... felírtam az eredményeket egy papírra és mikor kellett egy érték sorba mentem és lehúztam. Így nem kell vacakolni értékek beágyazásán a forumba, te pedig simán leírod a jelenetet mi történik. (Hiszünk a jóindulatodban hogy nem akarsz szándékosan megöletni minket:)
Kezdeményezési értékeket harcnál meg a karik Nevének abc sorrendjében rendeled hozzá pl.

Gyors és igazából csak szöveg kerül a postba.


Jah és örülünk hogy visszajöttél Smile Remélem minél előbb kezdjük a játékot ismét, és van is kedved hozzá. Mert ha nincs kedv nem érdemes erőltetni még bűntudatból sem Very Happy


A hozzászólást Excel összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. 07 Nov. 2009, 00:07-kor.
Vissza az elejére Go down
Imurai
Admin
Imurai


Hozzászólások száma : 90
Join date : 2009. May. 21.
Age : 38
Tartózkodási hely : Jászárokszállás

DnD kérdés Empty
TémanyitásTárgy: Re: DnD kérdés   DnD kérdés I_icon_minitimePént. 06 Nov. 2009, 23:59

Bubblebooooy!!! Very Happy ^_^
Danee írta:
Excel üzenete:

szóval ugye jössz dnd-zni ?
vagyis érdekel?
Danee (Char) üzenete:
ja
csak telozok épp
Excel üzenete:
oki
Danee (Char) üzenete:
re
Excel üzenete:
rere
Danee (Char) üzenete:
szal a 2 tank kiszállt
?Imu rangerrel van, ugye
?
merr akkor lehet h paladin leszek
upgradelhetünk is felőlem úgy h marad a sztori én meg be leszek mesélve
Vissza az elejére Go down
https://dheaven.hungarianforum.com
Sopi

Sopi


Hozzászólások száma : 89
Join date : 2009. Jun. 29.
Age : 38

DnD kérdés Empty
TémanyitásTárgy: Re: DnD kérdés   DnD kérdés I_icon_minitimeSzomb. 07 Nov. 2009, 00:50

Szevasztok!

Nekem a 4-es verzió tetszik a legjobban, egyrészt így a mese pörgősebben halad, másrészt sokkal asztaliasabb hatása lenne a dolgoknak. Szerintem az egyszerre online dolog megoldható, csak meg kell beszélni egy időpontot (pl péntek este 8-10-ig).

Ha muszáj, újraalkotom a karaktert, de különösebben nem érdekel a dolog. Eddig se voltam profi a világban/rendszerben.
Vissza az elejére Go down
Imurai
Admin
Imurai


Hozzászólások száma : 90
Join date : 2009. May. 21.
Age : 38
Tartózkodási hely : Jászárokszállás

DnD kérdés Empty
TémanyitásTárgy: Re: DnD kérdés   DnD kérdés I_icon_minitimeSzomb. 07 Nov. 2009, 03:59

I sense a great disturbance in the force Very Happy Bábel sehol nem volt a mi megosztottságunkhoz képest Smile

Hadd számoljak: Folyton nicket váltó dominánk leginkább a kettes, "minden ugyanígy" megoldásban egyezne ki, bár, mint msn-n elmondta, még mindig a "közösen könyvet írunk elv" alapján képzeli ezt el, a karaktereket teljesen megszemélyesítve, posztjainkban kitérve azok jellemi vonásaira, leírva a gondolataikat, stb. Ki hinné, de a mesélőnek ez nem jelenrt pluszterhet (max, hosszabb posztokra kell válaszolnia) mert a jó mesélő eddig is részletesen leírta a környezetet és az njk-kat. Excel szerint továbbá, a dobálás (pláne az invisible castle-s beillesztgetés) csak felőrli a mesélő energiáját.

Fish (börtönszleng, újhús), azaz Danee kettes-hármas-párti, neki ugye így-is,úgy-is új karit kell generálnia. A játékmenetet tekintve csak a gundam-es meséléséből tudok kiindulni: akciódús, de elvan a romantikával is, tehát neki mindegy a posztok hangvétele, de azért ő is szereti a húsba öltöztetett cselekedeteket, nem csak a vázat akarja látni a játékosoktól. Harcoknál elméletileg dobál, de becsületére váljék, én ezt még nem vettem észre.

Sopi ennél hardcore-abban nyomná, nem egyszer mondta nekem, hogy ő az axztal hangulatát keresi, nem bánja a pörgős, encounter/nap gyorsaságú játékmenetet, ami szükségképp a posztok (minőségének) rovására megy. Nem ártásból, csak haladni akar. És igaz, minek üssünk egy goblin csapatot hónapokig? De persze, ő is van elég profi ahhoz, hogy alkalmazkodjon a többi igényhez is, ha kell.

Számításaim szerint már csak én maradtam... Hátőőő.... Szerénységem a "nekem töknyóc" pályán mozog, amíg élvezetes, tőlem akár játszhatjuk Diablo2ben is Very Happy Engem nem zavarnak a röpködő számok se, de a comunity forum-novell megoldástól sem zárkózok el egy kicsit sem. Csak annyit tennék hozzá, hogy (Daneet kivéve, akit nem tudok) ti mind tudtok pen-and-paper játszani, én visz ont évek óta erre ácsingózom, és nem tudok, ezt a DnD-t képzeltem volna el pótlásnak.
Ezért én is inkább a 4-es mellé tenném a voksom. Regénykedjetek a gundamben/ 2nd selfben, én hack-elni és slashelni szeretnék. De persze, meghajlok a többség akarata előtt. (frak, a gerincem már így is meg van hajolva Very Happy)


Csak tudnám, mindezt minek írtam le, hisz eddig is tudtátok. Öregszek...

Captain Obvious saves the day once again

http://www.sustainabilityninja.com/wp-content/uploads/2009/04/captain-obvious.jpg
Vissza az elejére Go down
https://dheaven.hungarianforum.com
Excel

Excel


Hozzászólások száma : 321
Join date : 2009. Jun. 28.
Age : 43
Tartózkodási hely : Granada

DnD kérdés Empty
TémanyitásTárgy: Re: DnD kérdés   DnD kérdés I_icon_minitimeSzomb. 07 Nov. 2009, 11:34

Mi is szoktunk azért asztali rpg-nél dobálni, csak mondjuk mikor bizonyos a győzelem vagy a siker, akkor azt nem szoktuk ledobálni. Meg a mi játékaink az asztalnál is történet-centrikusak, a harc csak eleme a történetnek. Ezért nem szokott hack n slash lenni nálunk sohasem a játék. Ezért említettem példának a könyveket, mert ha a történet háborúról is szól, nem mindig az van a középpontban. Jobb szeretem ha valami emberi tényező kap központi szerepet, mint a bátorság, testvériesség, család, hűség, szerelem, barátság, hősiesség stb...
Egy 4 órás alkalom alatt kb 30 perc a harc nálunk.

A forumos játékban mivel sokkal több idő van megírni a postot, sokkal átgondoltabb és színesebb mint az asztali játék (történetre), utóbbi viszont a társaság miatt jó. Szerintem sohasem fogod érezni az asztali játék élményeit forumban, és msn sem.

Ezért van az pl hogy könyvet írok az asztali játékban lévő karimhoz Very Happy
Vissza az elejére Go down
Sopi

Sopi


Hozzászólások száma : 89
Join date : 2009. Jun. 29.
Age : 38

DnD kérdés Empty
TémanyitásTárgy: Re: DnD kérdés   DnD kérdés I_icon_minitimeSzomb. 07 Nov. 2009, 13:32

Az asztali hangulat nem a hack and slashről szól, hanem a társaságról, a színészkedésről.

Kiváncsiságból is szeretnék veletek játszani, hogy jobban megismerjelek benneteket. És tényleg, ha "személyesen" ott vagyunk, sokkal hamarabb megoldást találunk a dolgokra. Egy dobás nem tart tovább pár másodpercnél, pláne ha valami van amit meg akarunk beszélni.

Senkit nem akarok bántani, de a fórumon nem egyszer előfordult hogy a triviális, halál unalmas dolgokat fejtegettük már napok óta... Szerintem nem arról szól a szerepjátszás, hogy leírom hogy a karakterem hogyan vacsorázik, vagy megy el a wc-re. Very Happy

Na a lényeg a lényeg:
Szívem szerint a szabályok szerint játszanék, amihez a legideálisabb a pörgősebb játékmenet, ergó személyesen vagy skypeon (arról nem is mesélve hogy sokkal érdekesebb a saját szájából hallani amit a mesélő mond).

Ha ez nem megoldható, vagy ha egyesek félnek az emberi kapcsolatoktól, akkor tőlem maradhatunk a fórumon. Viszont akkor nagyon ajánlom az összes mesélőnek hogy szedje össze magát és tegye izgalmassá a mesét, mert nem vagyok hajlandó napi szinten írogatni hogy "megütöm a golbint" vagy "figyelem tovább a beszélgetést".
Vissza az elejére Go down
Imurai
Admin
Imurai


Hozzászólások száma : 90
Join date : 2009. May. 21.
Age : 38
Tartózkodási hely : Jászárokszállás

DnD kérdés Empty
TémanyitásTárgy: Re: DnD kérdés   DnD kérdés I_icon_minitimeSzomb. 07 Nov. 2009, 15:24

Meheh, mondom Very Happy Megosztottság.

Számomra a sztori viszont másodlagos, kitölti a látványelemek közti részt. Csúnya hozzáállás, tudom. De nekem nagyobbat üt, ha csak a végén áll össze a sztori, addig pedig a harcokból és esetleg nyomozásból áll a játék. Primitív vagyok, ezt is tudom, de egyszerűen ez tetszik game-ben (mondom, alig játszottam még élőben, azt is régen, és két borzasztó partival).
Vissza az elejére Go down
https://dheaven.hungarianforum.com
Excel

Excel


Hozzászólások száma : 321
Join date : 2009. Jun. 28.
Age : 43
Tartózkodási hely : Granada

DnD kérdés Empty
TémanyitásTárgy: Re: DnD kérdés   DnD kérdés I_icon_minitimeVas. 08 Nov. 2009, 00:58

Viszont a mesélő nem játszhat a játékosok helyett. Tessék hosszú és tartalmas postokat írni nem csak szemlélőnek ott lenni és tenni a minimumot. Így persze hogy unalmas, ha mindig várjátok a sült galambot a szátokba meg hogy történjen valami. Ezért kellenek önálló cselekedetek is és akkor nem lesz unalmas. Csak lenni mint egy darab fa nem módi. A mesélő és játékos együtt építi a történetet. Nem csak egyoldalú az egész. A mesélő csak a szabályokat biztosítja, a játékosokon kívül álló eseményeket végrehajtja, és a játékosok cselekedeteire reagál a környezettel.

Ennyi erővel a mesélő saját könyvet írhatna olyan karakterekkel amilyet szeretne Very Happy

A forum azért jó mert kényelmes és nincs kötöttségek közé szorítva. Mindenki akkor ír amikor tud. Én pl munkából, az nekem baromira kényelmes. De azért napi szinten 5-10 perc áldozása a játékra szerintem nem nagyon megerőltető...
sry a GMnek valamivel több, nála játékosonként ennyi idő. Legalább is az én tapasztalataim szerint. Ez csak a postolás, az egyéb felkészülés nincs benne.
Vissza az elejére Go down
Sopi

Sopi


Hozzászólások száma : 89
Join date : 2009. Jun. 29.
Age : 38

DnD kérdés Empty
TémanyitásTárgy: Re: DnD kérdés   DnD kérdés I_icon_minitimeVas. 08 Nov. 2009, 14:43

Ezzel egyetértek Noir, de egy jó mesélő próbálja irányítani a játékost, mindamellett hogy rugalmas.
Nem mondom hogy könyvet írjon, sőt ellenkezőleg. Ha valaki nagyon ragaszkodik az áltla kitalált irányhoz, akkor berekeszti a játékost.

Szerintem ha észreveszed, hogy már volt pár egysoros válasz, akkor érdemes elgondolkodni hogy ez valóban izgalmas-e, illetve hogy érdemes-e túlrészletezni a dolgot.

Minden játékos egyedi, és abban rejlik a titok hogy személyreszabottan kapja a mesét (aki harcos, tápos típus, az harcokat kap többet, aki intrikás, az azt, stb stb).
Vissza az elejére Go down
Excel

Excel


Hozzászólások száma : 321
Join date : 2009. Jun. 28.
Age : 43
Tartózkodási hely : Granada

DnD kérdés Empty
TémanyitásTárgy: Re: DnD kérdés   DnD kérdés I_icon_minitimeVas. 08 Nov. 2009, 19:40

Akkor mi legyen?

Mehet tovább a fórumos változat?

Karakter valószínűleg marad (Lilith) ha másoknak is marad.
Sajnos boszorkányt nem találtam, se olyan fajt amiért Lilithet újra kéne kreálnom. A boszorkányhoz még mindig a Warlock áll a legközelebb, a Fey típusú szerintem. Így marad a régi, hacsak a többiek nem indítanak teljesen új karit. Bár még ez esetben is lehetséges hogy maradok ugyan ezzel.
Vissza az elejére Go down
nagyko
Admin
nagyko


Hozzászólások száma : 50
Join date : 2009. Jun. 28.
Age : 46
Tartózkodási hely : Rákóczifalva

DnD kérdés Empty
TémanyitásTárgy: Re: DnD kérdés   DnD kérdés I_icon_minitimeHétf. 09 Nov. 2009, 09:30

Mindjárt bemegyek dolgozni és írok egy hosszabb post-ot.
Vissza az elejére Go down
Excel

Excel


Hozzászólások száma : 321
Join date : 2009. Jun. 28.
Age : 43
Tartózkodási hely : Granada

DnD kérdés Empty
TémanyitásTárgy: Re: DnD kérdés   DnD kérdés I_icon_minitimeHétf. 09 Nov. 2009, 10:44

Oké!

Várom Very Happy Gondolom a többiek is.
Vissza az elejére Go down
nagyko
Admin
nagyko


Hozzászólások száma : 50
Join date : 2009. Jun. 28.
Age : 46
Tartózkodási hely : Rákóczifalva

DnD kérdés Empty
TémanyitásTárgy: Re: DnD kérdés   DnD kérdés I_icon_minitimeHétf. 09 Nov. 2009, 11:46

Na akkor a verziókhoz és a felvetésekhez.

Az 1. verziónak örülök azért, hogy elvetettétek. Smile


Én is úgy látom, hogy két, azaz inkább két és fél verzió mellett van a többség, ami a fórumos rpg, a karakterek megtartása, vagy új generálása mellett, illetve a negyedik verzió.

Az első esetben én nem az újragenerálás, hanem a konzisztencia megtartása és egy adatvesztés miatt örülnék az új karaktereknek, vagy a régiek újraindításának. De ha a többség folytatást akar, akkor legyen a folytatás, de én szívesebben venném az újraindulást.

Az, hogy encounte-encounter-extended rest-encounter-harc-kis beszélgetés-encounter-xp szórás, vagy storyteller üzemmód, azt rátok kell bíznom, nekem reményeim szerint megy majd mind a kettő.

Alapvetően mi ezt az asztali játéknál, úgy kezeljük, hogy vegyesen storyteller, és harc, dobásokkal, mert az én JK-im szeretnek maguk dobálni, és szeretik a térképen lejátszani a harcot. A nagy szerepjátszó rész nálunk inkább a MAGUS során működik, mert azt a világot jobban ismeik a JK-k, így nincs gond vele, természetesen nD-ben is kijátszva a jellemet, asztot, fajt, interakciókat.

Megvalósítások a harcra:

Ha a harciasabb, pörgősebb rész nyer, akkor szerintem maradhat az eddigi formátum, de ez esetben sajnos én akkor tudok harc során reagálni, amikor mindenki leírta, hogy mit cselekedett, kb. ez is közrejátszott a befulladásba, többek mellett a múltkor, mert hosszú volt 1 kör reakció ideje. Ez lényegében ugyan az mint a múltkor, de ez nem nevezhető regényesnek a sok technikai adat miatt, még akkor sem ha kihagyom belőle a dobást, mivel a cselekedet megtervezéshez szükség van adatokra nektek is.

Ugyan ez stoyteller (regényes, stb...) üzemmódban úgy működhet, hogy Ti leírjátok nekem, külön topicban, vagy privátban, hogy a harc során mire figyeltek, mik az elsődleges prioritások, mekkora energiát fektettek bele, és én csak leírom a végén a küzdelmet, egy hosszabb postban.

pl: A karakterem elsődlegesen a varászhasználókat támadja, felhasználja az encounteres power-eit, de a napit semmiképpen, továbbá ha valaki nagyon sérült akkor azon gyógyít, a sebesült, ájult ellenfeleket nem végzi ki, de nem is akadályozza meg.

Én 4 játékos leveléből megírom a harc postját leírásszerűen, amit a szabályok szerint játszok le, de így nincs fölösleges technikai adat a postok között, illetve nagymértékben felgyorsul a harc.


Megvalósítások szerepjátékhoz:


it érdemes mindannyiunknak egyeztetni, hogy mennyire részletes legyen a mesélés. Én benne vagyok akár egy kocsmai jelenet végtelenbe húzásának is.

A szerepjáték résznél én szeretném ha ti: tettekkel, beszélgetésekkel, érzelmekkel leírnátok a karakter motivációit, jellemét, az adott témához való viszonyát egy adott szituációban.

Szerintem az én dolgom nem feltétlen a terelgetés, hanem a cselekedeteitekre való reakciók visszaközlése a világ részéről. Illetve a nameless-től a főgonosz NJK-k kijátszása, és reakcióinak elmesélése. Másrészt pedig az egyes epizódok leírása.


Másik dolog a 4. verzió, ez ugyan az elején időigényesebb, későbbi kezdést eredményez, de később szerintem egy gyors, asztali játékra emlékeztető játékot eredményező dolog. A két kíváncsinak, vagy pártolónak, azt tudom mondani, hogy valamikor a nem távoli jövőben mi akarunk ezen a módon játszani a távolra szakadt játékostársainkkal, abba vagy egy külön másik mesébe majd egyeztetés után be tudom vonni őket.


Na elég sok lett a hablaty, lehet nem is logikus sorrendet követnek a gondolatok, de szívesen kifejtek bármit, amit nem érthetően fogalmaztam meg. Smile

Nyugodtan kérdezzetek. Illetve ha lesz időm írok még pár példát a két metódushoz.
Vissza az elejére Go down
Excel

Excel


Hozzászólások száma : 321
Join date : 2009. Jun. 28.
Age : 43
Tartózkodási hely : Granada

DnD kérdés Empty
TémanyitásTárgy: Re: DnD kérdés   DnD kérdés I_icon_minitimeHétf. 09 Nov. 2009, 11:57

Nekem tetszenek az ötleteid, minden ami a forumos mesével kapcsolatosak Smile

Skypeos meg hasonlóktól azért tartózkodom, mert azok nem maradnak meg, mint a forumban, nah meg nekem van saját mesélőm asztali szerepjátékra.
Forumost visszanézhetem visszaolvashatom stb.

Forumosnál a harcra vonatkozó priorításokat meg lehetne adni előre, ahogy a játékokban is most már( pl hp-m 50%-ra lemegy, vagy ijjászokat lövöm amíg látom nem érnek el a közelharcosok, stb...). Ez nagy ötlet. Maximum lehet egy harcból 2-3 jelenetet csinálni ha nagyon komoly a kűzdelem, és akkor is le van zavarva 2-3 nap alatt, vagy ha nagyon kritikussá válik valaki számára a harci szituáció akkor nyomsz nekünk egy Pause-t (Pl valaki majdnem 0 hp-ra ér) !!! Ez tetszik! Very Happy

És valóban sokkal gyorsabb lesz a mese.

Új játékot is kezdhetünk, nekem belefér, a karakterem áttanulmányozom, és ha valamit szeretnék változtatni akkor szólok mindenképpen. Mindenesetre az új programba lekreálom újra Lilithet, a módosításokról akkor tájékoztatlak. De sem számszerű értékei, sem jelleme, sem pedig viselkedése nem fog változni szerintem.

Remélem ez megfelel! Smile Írj vissza hogy igen vagy nem Smile

Azért kíváncsi vagyok a többiek változtatnak e valamit.

Ma délelőtt van is időm az előtörténetem átolvasására, a program meg sajnos csak otthon van.

Nem tom emlékszel e meg Nagyko a kari koncepciómra. Egész sokat beszéltünk róla régebben. Szerinted más kasztba vagy fajba jobban elképzelhető lenne? Én nem olyat ami a mostaninál (kaszt/faj-ra) jobban passzolna az előtörténetéből eredendően... (boszorkányhoz szerintem legközelebb a boszorkánymester van. Meg a származását illetően javasoltad ugye a faját, de szerintem annál jobb szintén nincs az újjak között, főleg azt nézve honnan jött Smile


A hozzászólást Excel összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. 09 Nov. 2009, 12:06-kor.
Vissza az elejére Go down
nagyko
Admin
nagyko


Hozzászólások száma : 50
Join date : 2009. Jun. 28.
Age : 46
Tartózkodási hely : Rákóczifalva

DnD kérdés Empty
TémanyitásTárgy: Re: DnD kérdés   DnD kérdés I_icon_minitimeHétf. 09 Nov. 2009, 12:04

Részemről oké.
A skype-os megoldást élőszóban gondoltam és az igaz nem marad meg, de hát ugye az asztali rpg sem.

Még megvárom, hogy a többeike, hogy reagálnak.
Vissza az elejére Go down
Excel

Excel


Hozzászólások száma : 321
Join date : 2009. Jun. 28.
Age : 43
Tartózkodási hely : Granada

DnD kérdés Empty
TémanyitásTárgy: Re: DnD kérdés   DnD kérdés I_icon_minitimeHétf. 09 Nov. 2009, 12:08

Módosítottam az előző hozzászólásom... kicsikét Very Happy Vagyis inkább hozzáírtam. Várom a segítséged mivel te jobban benne vagy az új szabályrendszerben mint én, én még le vagyok ragadva 3.0-nál és már a 3.5-t bár nézegettem fejből azt már nem vágom.
Vissza az elejére Go down
Danee
Admin
Danee


Hozzászólások száma : 246
Join date : 2009. Jun. 28.
Age : 41

DnD kérdés Empty
TémanyitásTárgy: Re: DnD kérdés   DnD kérdés I_icon_minitimeHétf. 09 Nov. 2009, 12:19

Megvalósítások a harcra, és Megvalósítások szerepjátékhoz verziókat támogatom, a 4es verziót továbbra sem, nem vagyunk hozzá mint mondtam kellően aktívak

új karival indulásnak örülnék, aszem inkább ezúttal hagynám a varázstudást a fenébe és felcserélném valami adrenalin dús testszagú pajzzsal lökdösődő harcosra
Vissza az elejére Go down
https://www.youtube.com/watch?v=BE42BN7Maxk&feature=player_embedd
nagyko
Admin
nagyko


Hozzászólások száma : 50
Join date : 2009. Jun. 28.
Age : 46
Tartózkodási hely : Rákóczifalva

DnD kérdés Empty
TémanyitásTárgy: Re: DnD kérdés   DnD kérdés I_icon_minitimeHétf. 09 Nov. 2009, 12:22

Át kell nekem is néznem, és nekem is csak otthon van meg a dolog. Fajban most én sem nagyon látok mást, de azért majd még átfutom a karakterisztikákat, mert ha jól emlékszm neked a magas karizma volt a fontos. Az a baj nem emlékszem más nagyon karizmatikus fajra, de tényleg átnézem a dolgot.

Másrészt kasztban szerintem a warlocnesse Smile a legjobb a fey-el, az használ karizma alapú varázslatokat, esetleg valamiféle hybrid (itt be lehetne vonni egyfajta boszorkány/varázsló ami lehet jobban paszol, az egyéni dolgok miatt is, amikről beszéltünk.)
Vissza az elejére Go down
Excel

Excel


Hozzászólások száma : 321
Join date : 2009. Jun. 28.
Age : 43
Tartózkodási hely : Granada

DnD kérdés Empty
TémanyitásTárgy: Re: DnD kérdés   DnD kérdés I_icon_minitimeHétf. 09 Nov. 2009, 12:29

Még van pl pár faj ami karizmát használ, de a múltjára tekintettel valóban a mostani a legalkalmasabb. Még amit kasztot néztem az a sorceress, bevallom nem emlékszem az karizmát használ e varázsláshoz. De ami feltünt inkább elemi mágiával dobálózik, nekem meg kellenek a bűbáj varázslatok is, ami a kari koncepció része Smile

Daninak van igaza, a 4. nehezen menne, már most élőben is alig szoktunk ráérni egyszerre 3-an (asztali társaságom) nem hogy mindannyian és neten.

Ez a harcrendszer fantasztikus ötlet volt tőled Nagyko. Teljesen el vagyok bűvölve Very Happy Alig várom hogy játszhassunk! Very Happy Ezt ezentúl én is használni fogom ha ismert rendszer alapján fogok forumban mesélni.

Kérdés még, hogy Forgotten Realms menne továbbra is? Számomra majdnem hogy mindegy a világ.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





DnD kérdés Empty
TémanyitásTárgy: Re: DnD kérdés   DnD kérdés I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
DnD kérdés
Vissza az elejére 
1 / 4 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Darkest Heaven :: D-Heaven :: Offtopic-
Ugrás: